Werzalit - Terasové podlahy


Vaše výhody na první pohled

  • Hodnotný vzhled přírodního dřeva
  • Příjemné pro chození na boso: netvoří třísky a nepraská
  • Odolné proti počasí
  • Nenáchylné k uklouznutí i za mokra
  • Snadná péče a nenáročné na údržbu
  • Nyní dostupné jako podlahy pro balkóny
  • Komplexní sada příslušenství
  • PEFC - z recyklovaného dřeva
  • Recyklovatelné
  • 5 let záruka

Podlahy pro čas a prostor

Pod názvy terraza, paseo a entero Vám WERZALIT nabízí tři produktové řady, které představují opravdovou alternativu k dřevěným podlahám: pěkné, odolné a praktické.

Trvanlivé terasy

Terasové podlahy WERZALIT obsahují polymerový kompozit na bázi dřeva S2 (WPC), který slučuje dohromady ty nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Díky tomu podlahy drží tvar, jsou odolné proti povětrnostním vlivům, chladu, vedru, kyselým dešťům, slané a chlorované vodě a dřevonapadajícímu hmyzu a houbám - jinými slovy, jsou perfektní pro venkovní užití.

Přírodní barvy

Na rozdíl od dřevěných podlah, terasové podlahy WERZALIT časem nezešednou. Přirozená barva v prvních měsících může vlivem počasí lehce zesvětlat, a to i v drážkách. Avšak, terasové podlahy WERZALIT si vždy zachovají svůj přirozený barevný charakter. Podlahy mají nízké nároky na údržbu, jsou recyklovatelné a snadno se o ně pečuje.


Terasové profily terraza - Přirozeně krásné

Terasové profily terraza - Přirozeně krásné

Profily terraza mají upravený povrch na obou stranách a lze je použít oboustranně. Je věcí vkusu, kterou z nich použijete. Obě povrchové textury mají klasický design, fino s jemnými drážkami a medio s širšími vlnkami. Patentovaný zámkový systém zaručuje jednoduchou montáž s úzkými nebo širokými podélnými spárami. Unikátní je, že jsou podélné spáry uzavřené, nedovolují tak rostlinám prorůst podlahou, jídlo ani odpadky nepropadnou. S nosností až 500 kg/m2 nabízí profily vysokou stabilitu povrchu navzdory velkým mezerám mezi podkladovými hranolky - až 600 mm.


Terasové profily terraza bz - Nosné terasové podlahy

Terasové profily terraza bz - Nosné terasové podlahy

WERZALIT je jedním z prvních výrobců, který pod značkou terraza bz. nabízí certifikovaný zátěžový podlahový profil. terraza bz tak není vhodná pouze pro Vaši terasu, ale také pro Váš balkón! Navíc, terasové profily terraza bz a s nimi spojené podkladové hranolky bz mohou sloužit jako samonosné podlahy pro nástupní plošiny, arkády, lodžie, schodiště a odpočívadla. V naší škále příslušenství nabízíme samozřejmě také odpovídající schválené šrouby, které nesou také označení bz. terraza bz je montována s mezerami mezi podkladovými hranolky 450 mm.

Terasové dlaždice terraza - čtvercové, praktické

Terasové dlaždice terraza - čtvercové, praktické

Atraktivní alternativou k terasovým profilům jsou čtvercové dlaždice terraza. Jsou pokládány všechny ve stejném směru, posunuty o polovinu dlaždice nebo ve střídavém šachovnicovém vzoru. Drážkový povrch zvyšuje možnosti designu pokládky. Vhodná velikost cca 44 cm x 44 cm spolu s důmyslným nacvakávacím spojením zajišťuje rychlou montáž. Kryté spáry zůstávají neviditelné a garantují profesionální a stylový vzhled. Dlaždice terraza nábízí řešení také tam, kde není vhodné umístění profilů. Jsou ideální například pro uzavřené, obyvatelné střechy nebo do staveb, kde není možné upevnění na nosné konstrukce pomocí držáků. Horní strana dlaždic má lehce konvexní tvar pro přímé odvodnění, díky čemuž mohou být dlaždice, na rozdíl od profilů, pokládány bez sklonu.


Terasové profily paseo - Prostý design

Terasové profily paseo - Prostý design

Terasové profily paseo s otevřenými podélnými spárami prezentují čistý design, oproštěný od všech kudrlinek a zdobení. Oboustranně použitelné povrchy mají na jednotlivých stranách jemné (fino) nebo velké (medio) drážkové struktury proložené dalšími jemnými texturami. Profily jsou kartáčovány tak, aby neklouzaly. Upevňovací systém s jednoduchými spojkami je navržen tak, aby i šikovnému kutilovi šla práce snadno od ruky. Svorky jsou umístěny prakticky neviditelně. A jako všechny terasové podlahy WERZALIT, i paseo lze opracovat stejně snadno jako dřevo.

Terasové dlaždice paseo - Montáž je hračka

Terasové dlaždice paseo - Montáž je hračka

Terasové dlaždice paseo jsou čtvercovou alternativou k profilům. Zapůsobí na Vás především velmi malou výškou a úžasně jednoduchou montáží bez podkladových hranolků - ideální pro kutily. Dlaždice paseo jsou perfektní na terasy, cesty, balkóny a do wellness komplexů. Navíc mohou být položeny přímo na uzavřené povrchy jako například beton, asfalt nebo dlaždičky. Montáž bez podkladových hranolků nabízí možnost vytvořit i krátkodobé stavby jako jsou veletržní stánky, plážové bary a další dočasné plochy. Pokud se chystáte pokládat dlaždice paseo na velmi hladký povrch, doporučujeme položit nejprve protiskluzové rohože nebo podobný protiskluzový materiál. Dlaždice paseo jsou k dispozici v struktuře fino, s moderní drážkovou texturou a largo, s klasickým vroubkovaným vzhledem. Možnost položit dlaždice ve směru stejném, střídavém nebo posunutém o půl dlaždice otevírá celou řadu možností pokládkového vzoru. Navíc lze strany fino a largo kombinovat.


Plné terasové profily entero - Významné výhody

Plné terasové profily entero - Významné výhody

WERZALIT rozšířil svůj už nyní rozsáhlý program terasových podlah o masivní, plný terasový profil entero. entero je další alternativou ke dřevěným terasám, má dlouhou životnost a je snadno udržovatelný. Speciálně vyvinuté montážní svorky s flexibilní roztečí vytváří vizuálně uzavřené podélné spáry, které slouží zároveň jako prostředek k odvodňování. Díky nim může voda snadno odtékat i bez spádu a profily entero se tak perfektně hodí například kolem bazénů. Nicméně, obecně stále doporučujeme montáž se spádem. Pokládka různých oblouků nebo úzkých úseků, například zahradních cestiček, je s entero hračkou. Protože je entero plný profil, lze použít nižší podkladové hranolky s většími roztečemi.

Plný terasový profil entero plus - Kompletně uzavřený povrch

Plný terasový profil entero plus - Kompletně uzavřený povrch

Kromě všech prokázaných vlastností plných terasových profilů entero, nabízí entero plus spojení pero-drážka i na krátké straně. Zvláštní výhodou entero plus je, že i na krátké straně tvoří opticky uzavřené spoje. Díky tomu lze s tímto profilem dosáhnout zcela uzavřený terasový povrch, který brání prorůstání plevele. Síla entero plus spočívá ve velkých plochách. Tento pevný profil lze montovat pouze jako palubku, bez jakýchkoli dalších doplňků - například ukončovacích profilů. Obě struktury, kartáčovanou brosso i rýhovanou solco lze použít jako povrchové.

Podrobnější informace, nabízené varianty

Podrobnější informace, včetně nabízených variant jednotlivých produktů naleznete v našich brožurách.

(pro stažení, klikněte na vlajku)

Název Formát Česky Slovensky
Přehled všech produktů Werzalit Formát - pdfPDF Stáhnout česky Stáhnout slovensky
Podrobný prospekt - podlahy 2014 Formát - pdfPDF Stáhnout česky Stáhnout slovensky
Návod na montáž - terasový profil terraza Formát - pdfPDF Stáhnout česky Stáhnout slovensky
Údržba terasy Formát - pdfPDF Stáhnout česky Stáhnout slovensky
Návod na montáž - terasový profil entero / entero plus Formát - pdfPDF Stáhnout česky Stáhnout slovensky
Návod na montáž - terasový profil paseo Formát - pdfPDF Stáhnout česky Stáhnout slovensky
Návod na montáž - dlaždice terraza Formát - pdfPDF Stáhnout česky Stáhnout slovensky